Satelitní komplet

Satelitní komplet, tedy sestavení přijímacích zařízení, se skládá z několika jednotlivých přístrojů. První a nejdůležitější součást je satelitní set-top-box, který je vzásadě stejný jako set-top-box pro příjem pozemské digitální televize - DVB-T. Jde o digitální krabičku, jejímž prostřednictvím se digitální signál vedený z parabolické antény na střeše převede na analogovou podobu čitelnou vašemu televizoru. Většina těchto přijímačů má v sobě zabudovaný i dekodér a čtečku dekódovacích karet pro příjem zakódovaných, a tedy zpoplatněných programů.

Přijímač, jakožto i celou satelitní sadu lze zakoupit individuálně v jakékoli prodejně televizní techniky. Pokud ale neuzavřete smlouvu s některým ze satelitních operátorů, kteří provozují placené služby, dostanete se takto jen k volně šířeným televizním stanicím, kterých je v češtině minimum a rozhodně nepatří k nejžádanějším. Dekódovací kartu k satelitnímu kompletu lze koupit také v obchodech se satelitní technikou, většinou ale kvůli ní musíte uzavřít výše zmíněnou smlouvu. Někteří operátoři ale pod tlakem konkurence zkušebně zavádějí předplacené karty, podobně jako u mobilních operátorů, bez nutnosti uzavřít smlouvu - to je velice výhodné pro zákazníka.

Velké pozor si také dávejte aby satelitní komplet “uměl” česky. Ne zřídka se stává že si člověk koupí satelitní komplet v zahraničí a přijímač mu neumí zobrazit české háčky a čárky.

Tags: , ,

Comments are closed.